Veškerý grafický, textový a jiný obsah či součást těchto stránek je předmětem autorského práva ve smyslu Autorského zákona č. 121/2000 §11.

RSSPřidejte si naše stránky do své RSS čtečky!

Fotogalerie  › 2009  | RR Sport - Summer Camp ´09 - Cross country s ridgebackem po boku

RR Sport - Summer Camp ´09 - Cross country s ridgebackem po boku

12. července 2009 | Fotogalerie »2009

My s Fančou jsme si svou dávku sportu vyčerpaly při coursingu kombinovaném s agilitami, naše sousedky však byly mnohem sportovnějšího ducha a vrhly se neohroženě do dalších soutěží. Cross country s ridgebackem po boku byl víceboj složený ze sprintu psa do vrchu (za střapečkem), sprintu psovoda do vrchu (mnóóhem kratší trať), vytrvalostní běh se psem a střelba se psem po boku.

Souhrou náhod jsme se v předstihu zúčastnili tréninku ve sprintu psa do vrchu - vraceli jsme se ze společné procházky a zrovna se to chystalo a tak jsme se zapojili. Užili jsme mnoho legrace, odchytávala jsem na kopci Fanču a Sáru, obě vyběhly až na kopec, což nebylo tak docela běžné u všech (střapeček se totiž ztrácel ve vzrostlé trávě právě v místech, kde psi ztráceli motivaci). Sára si vyzkoušela čištění zubního kamene, za dentální nit ji posloužil vodící drát... trochu mi při tom pohledu tuhla krev v žilách, ale všechno dobře dopadlo.

Při závodu samotném jsem působila jen jako fotograf, běhat do vrchu už mne totiž ani nenapadne (neběhám ani po rovině nebo z kopce; už mám rozum). Holky se ale činily, seč mohly, Terezka měla druhý nejlepší čas v běhu do vrchu a mohla dát všem na frak, kdyby při střelbě na papírový terč nešetřila naše lesy a nenechala terč neporušený. Spousta psů "zklamala" své pánečky, protože nevyběhli do vrchu (coursingoví matadoři běhají po oválu, ať se děje, co se děje, závisláci nechtěli tak daleko od páníčka a lenoši to prostě vzdali). Jinak to ale byl prima závod!

Sprint psů do vrchu - první vybíhá Cita

Sprint psů do vrchu - první vybíhá Cita

Je to nadšena coursingářka, ale nakonec nedoběhla

Je to nadšena coursingářka, ale nakonec nedoběhla

Druhá běží Sára

Druhá běží Sára

Kašle na eleganci, dává do toho všechno!

Kašle na eleganci, dává do toho všechno!

V kopci jí trochu ztěžkne zadek, ale dokončí

V kopci jí trochu ztěžkne zadek, ale dokončí

Třetí běží Maruška

Třetí běží Maruška

Ta se s tím nepáře

Ta se s tím nepáře

Pořádně to rozbalí ...

Pořádně to rozbalí ...

... a střepečku, třep se!

... a střepečku, třep se!

K překvapení všech se na trať vydal i malý Donny

K překvapení všech se na trať vydal i malý Donny

A vyběhl nahoru jako střela!

A vyběhl nahoru jako střela!

Meggy to celé vůbec nevzrušovalo

Meggy to celé vůbec nevzrušovalo

Sprint paniček zahájila Raimonda

Sprint paniček zahájila Raimonda

Kačík běží jako Mirek Dušín

Kačík běží jako Mirek Dušín

Terezka nezapře atletickou průpravu

Terezka nezapře atletickou průpravu

Profesionální dohmat

Profesionální dohmat

Lidunka je silnější v orientačním běhu

Lidunka je silnější v orientačním běhu

Soutěžící fandí běžcům

Soutěžící fandí běžcům

Takhle nějak by to mohlo vypadat

Takhle nějak by to mohlo vypadat

Naše želízka v ohni po vytrvalostním běhu

Naše želízka v ohni po vytrvalostním běhu

Nepoškozený terč - ještě se může hodit!

Nepoškozený terč - ještě se může hodit!


Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýzám návštěvnosti soubory cookie.
Používáním tohoto webu vyjadřujete svůj souhlas s naším využíváním souborů cookie. Další informace.